LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
« edellinen sivu Tietueet : 950 - 1000 / 1585 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
Necropsy http://www.necropsy.fi/ http://www.myspace.com/necropsyfinland http://https://www.facebook.com/pages/NECROPSY/204404386244264 Death metal
Neferion http://soundcloud.com/neferion http://www.myspace.com/neferionband http://fi-fi.facebook.com/Neferion http://www.reverbnation.com/neferion1
Nemecic http://www.myspace.com/nemecicband http://twitter.com/#!/Nemecic Thrash
Nerve End http://nerveend.com/ http://www.myspace.com/nerveendband http://www.facebook.com/nerveendband http://nerveend.bigcartel.com/ Modern metal
Nest http://koti.mbnet.fi/atolonen/nest/nest.html Kantele-based neo-folk ambient
Neutron Hammer http://www.myspace.com/neutronhammer Blackened Death-thrash
Neverdice http://neverdice.com/ http://www.myspace.com/neverdice http://www.facebook.com/pages/Neverdice/188666210459?sk=info Industrial, EBM, Metal, Folk - that sounds like us.
New Dawn Foundation http://www.myspace.com/newdawnfoundation http://www.mikseri.net/artists/newdawnfoundation.28573.php Goth Rock
Nibiruan, The http://thenibiruan.com/ http://www.myspace.com/thenibiruan/ http://www.facebook.com/pages/The-Nibiruan/346902825691 http://twitter.com/thenibiruan/ Melodic Death Metal
Nick Noltes http://www.nicknoltes.com Stoner/punk
Nicole http://www.nicoleband.com http://www.myspace.com/nicoleband http://www.facebook.com/nicoleband Metalcore
Night Crime http://www.myspace.com/nightcrimeband http://www.facebook.com/pages/Night-Crime/165036476868044 2000-luvun King Kobra.
Night Of Reckoning http://www.myspace.com/nightofreckoningband http://www.facebook.com/pages/Night-Of-Reckoning/186156511400934 Porvoo Heavy Metal
Nightwish http://www.nightwish.com/ http://www.myspace.com/nightwish http://www.facebook.com/pages/Nightwish/14644790067 http://twitter.com/NightwishBand http://www.nwshop.fi/ http://www.royalartistclub.com/nightwish/ Paska bändi, paskat kamat, ei kaupallista potentiaalia.
Nihil Mortum http://www.nihilmortum.com/ http://www.myspace.com/nihilmortum Modern Black Metal
Nihile http://www.mikseri.net/nihile http://fi-fi.facebook.com/pages/Nihile/131981331910 http://www.myspace.com/nihile Death Metal
Nihilist Commando http://www.cfprod.com/noisecore/ http://www.last.fm/music/Nihilist+Commando Noisecore
Nikolaus Rungius http://www.myspace.com/nikolausrungius http://www.facebook.com/NikolausRungiusMuumiogospel http://www.youtube.com/user/Nikolausrungius Muumiogospel
Nistikko http://www.myspace.com/nistikko http://www.facebook.com/nistikko http://www.mikseri.net/nistikko Tornio grind
Nitrokiss http://www.nitrokiss.com/ http://www.myspace.com/nitrokiss http://www.facebook.com/pages/Nitrokiss/67931598335 http://twitter.com/#!/nitrokiss Sleaze Rock
No One Is Safe http://www.myspace.com/nooneissafe http://www.facebook.com/nooneissafe http://www.stereokiller.com/nooneissafe Lappeenranta hardcore
No Second Thought http://www.stereokiller.com/nsthc http://www.facebook.com/nsthc Beartown Hardcore
No Sign Of Life http://www.nosignoflifeband.com http://www.myspace.com/nosignoflifeband http://www.facebook.com/pages/No-Sign-Of-Life/37855588041 Laukaa metal
Nodding Sky http://www.myspace.com/noddingsky http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Nodding-Sky/116803116246 http://www.last.fm/music/Nodding+Sky Moody and melodic metal with a progressive flow and harsh vocals. Melancholy with cutting edge.
Noiduttu http://www.myspace.com/ammablackmetal Black Metal
Noituus http://www.myspace.com/noituuscrust http://www.facebook.com/pages/NOITUUS/132656786456 HC/Crust punk
Nordic Empire http://www.myspace.com/nordicempireband http://fi-fi.facebook.com/pages/Nordic-Empire/100525540034523 Progressive rock/metal
Nordic Necropolis http://www.myspace.com/nordicnecropolis Tornio deathrash
Norther http://www.norther.net/ http://www.myspace.com/norther http://www.facebook.com/northerband?v=app_178091127385 http://twitter.com/#!/northermetal Melodic Death Metal
Northern Discipline http://www.northerndiscipline.com http://www.myspace.com/northerndiscipline http://www.facebook.com/pages/Northern-Discipline/74183167685 http://www.levykauppax.fi/artist/northern_discipline/ http://www.reverbnation.com/northerndiscipline Groove/Thrash Metal
Northern Kings http://www.myspace.com/northernkings Metal singers singing metal arrangements of pop songs
Northern Seer http://www.myspace.com/569227351 http://fi-fi.facebook.com/pages/Northern-Seer/283626406784 http://www.last.fm/music/Northern+Seer Progressive Power/Speed Metal
Nosdrama http://www.nosdrama.com/ http://www.myspace.com/nosdramaband http://www.facebook.com/pages/Nosdrama/7872906155 Melacholic progressive metal
Nostatus http://ikirouta.havusiipi.fi/Nostatus/ http://www.myspace.com/nostatuskantele http://www.last.fm/music/Nostatus Metallic kantele music.
Nothing Left http://nothingleft.fi/site/ http://www.myspace.com/n0thingleft Gothenburg Metal from Turku?
Nothing Remains http://www.nothingremainsband.com http://www.facebook.com/nothingremainsband
Noumena http://www.noumena.info http://www.myspace.com/noumena http://https://www.facebook.com/Noumenaband Melodic death metal
Nowen http://www.myspace.com/nowenband http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=20687582625&ref=ts Deaththrash
Nox Ultima http://www.noxultima.fi http://www.myspace.com/noxultima http://www.facebook.com/pages/Nox-Ultima/190459374319341 http://www.mikseri.net/noxultima Black metal
Nuclear Führer http://www.bwkrecords.com/artists/nuclear-fuhrer/ http://www.facebook.com/nuclearuberalles http://www.bwkrecords.com/bwk-shop/ Death Punk of War
Nuclear Omnicide http://https://www.facebook.com/NuclearOmnicide http://www.mikseri.net/artists/nuclearomnicide.137540.php New wave of Finnish Thrash metal from Kirkkonummi
Nyrkkitappelu http://www.facebook.com/nyrkkitappelu http://soundcloud.com/nyrkkitappelu Punk
Obedient Chaos http://obedientchaos.com/ http://www.myspace.com/obedientchaos http://www.facebook.com/pages/Obedient-Chaos/71617284287?ref=sgm Metal/hardcore band from Turku
Observant http://www.myspace.com/observantband Melodic death metal
Obsessed http://www.myspace.com/obsessedthrash Kemijärvi Thrash
Obsidian Monolith http://www.mikseri.net/monolithdoom/ Drone/Noise
Occult Overdrive http://www.myspace.com/occultoverdrive Psychedelic drudging from Lapland
Ocean Within http://www.myspace.com/oceanwithinband http://www.facebook.com/oceanwithinband http://twitter.com/#!/oceanwithinband http://www.last.fm/music/Ocean+Within Metal/Progressive hardcore
Oceanwake http://www.oceanwake.net http://www.facebook.com/pages/Oceanwake/366389423371886 http://soundcloud.com/oceanwake/the-words-of-gods-lie-among-us Death/doom metal riffs & prog, psychedelia, black metal and post rock
October Falls http://koti.welho.com/mlehto4/ http://www.facebook.com/octoberfalls Folk -influenced Black Metal
« edellinen sivu Tietueet : 950 - 1000 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share