-->
LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
« edellinen sivu Tietueet : 1450 - 1500 / 1585 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
Undivine, The http://www.theundivine.com/ http://www.myspace.com/theundivine http://fi-fi.facebook.com/TheUndivine Death Metal/Hardcore/Thrash
Undone Fate http://fi-fi.facebook.com/Undonefate Epic whatever metal
Unet http://https://www.facebook.com/UNETband http://soundcloud.com/unet-1 1-person punk band from Oulu
Unhoped http://www.unhopedband.com http://www.myspace.com/unhopedband http://www.facebook.com/unhoped http://www.mikseri.net/unhoped Thrash metal from Varkaus
uniQarma http://soundcloud.com/uniqarma http://fi-fi.facebook.com/group.php?gid=133274803372720 http://www.mikseri.net/artists/?id=129491 Modern metal
United Underworld http://www.unitedunderworld.net/ http://www.myspace.com/unitedunderworld http://www.purevolume.com/unitedunderworld Furious 5-some known for their explosive shows and thick, groovy sounds
Unkind http://unkindband.bandcamp.com/ http://www.myspace.com/unkindhardcore http://www.facebook.com/UnkindHardcore Hardcore
Unlimited Carnage http://www.myspace.com/ucgrind http://www.facebook.com/pages/Unlimited-Carnage/145733158796267 http://www.unlimitedcarnage.bandcamp.com Äänekoski Grindcore/Hardcore/Crust
Unshine http://www.unshine.com http://www.myspace.com/unshine http://https://www.facebook.com/pages/Unshine/35514984582 http://twitter.com/UnshineBand http://www.recordshopx.com/search/?f=all&q=unshine&w=music http://www.reverbnation.com/unshine Gothic Druid Metal
Unsphered http://www.myspace.com/unsphered Progressive death metal
Unsymmetry http://www.myspace.com/unsymmetryofficial http://www.facebook.com/unsymmetryofficial http://www.mikseri.net/artists/?id=145334 Hybrid death metal from Nurmes
Until We Collapse http://www.facebook.com/untilwecollapse Brutal metalcore act from Helsinki
Upright http://www.myspace.com/uprighthardcore Jyväskylä hardcore
Urban Tale http://www.urbantale.net http://www.myspace.com/urbantale Melodic hard rock
Urban Unrest http://www.myspace.com/urbanunrest http://fi-fi.facebook.com/pages/Urban-Unrest/112183978865209 http://urbanunrest.bandcamp.com Hardcore/Punk
Urgamla http://www.myspace.com/urgamlaofficial Turku Black Metal
Urja http://www.myspace.com/urjaband http://fi-fi.facebook.com/pages/Urja/101062366621654 Heavy Metal
Urn http://www.myspace.com/urnmetal http://www.mikseri.net/artists/?id=36115 Black/Thrash Metal band from Tampere, Finland, formed in 1994.
Usko http://usko.bandcamp.com Sludge
Utilitarian Anthropophagy http://utilitarianband.blogspot.com/ http://www.myspace.com/utilitarianband http://fi-fi.facebook.com/pages/Utilitarian-Anthropophagy/342472040405 http://www.mikseri.net/utilitarian Death Metal
V http://vbandofficial.com/ http://www.mspace.com/vshalldie http://www.facebook.com/pages/V/100179720069727 Melodeath
V For Violence http://www.vforviolence.com http://www.myspace.com/vforviolenceofficial http://fi-fi.facebook.com/group.php?v=wall&gid=53636317832 http://twitter.com/#!/vforviolence Gothcore
Vacant Coffin http://www.myspace.com/vacantcoffin Death Metal/Grindcore
Vainaja http://vainaja.bandcamp.com http://www.facebook.com/vainaja Death Metal Doom
Valentfoe http://fi-fi.facebook.com/valentfoe Progressive metal from Oulu
Valium Kiharat http://valiumkiharat.tripod.com/ http://myspace.com/valiumkiharat http://fi-fi.facebook.com/pages/Valium-Kiharat/129907320393644 http://www.mikseri.net/valiumkiharat Punk / HC
Valonkantajat http://www.valonkantajat.com http://www.myspace.com/valonkantajat http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Valonkantajat/154609347929737 http://fi.equaldreams.com/valonkantajat Suomenkielistä metallirokkia
Valse Triste http://www.myspace.com/valsetriste Punk
Valu http://valu.urli.net/ http://www.myspace.com/valuband http://www.facebook.com/pages/Valu/210197125054?ref=share http://twitter.com/valuband http://www.last.fm/music/valu Raskasta, keskitempoista, suomenkielistä metallia Pohjois-Pohjanmaalta
Vanguard http://vanguardband.fi http://www.myspace.com/vanguardfinland http://www.facebook.com/group.php?gid=5630114434 http://www.last.fm/music/Vanguard Goth metal
Vanity Beach http://www.vanity-beach.com http://www.myspace.com/vanitybeach http://www.facebook.com/pages/Vanity-Beach/11316205858 http://twitter.com/#!/vanitybeach Industrial rock/metal from Helsinki
Vanity Ink http://www.vanityink.net/ http://www.myspace.com/vanityink http://www.facebook.com/pages/VANITY-INK/323912229310 Sleaze
Varaus http://www.myspace.com/varaus1 82-hardcore
Varoitus! http://www.facebook.com/pages/Varoitus/153735284685703 Lapland d-beat
Vastine http://www.myspace.com/vastine
Veiled Grief http://www.myspace.com/veiledgrief http://fi-fi.facebook.com/pages/Veiled-Grief/178720432207512 Thrash
Velcra http://www.myspace.com/velcra Industrial
Velvet Six http://www.myspace.com/velvetsix http://www.facebook.com/pages/Velvet-Six/162531591621 http://www.last.fm/music/Velvet+Six Metal / Rock / Goth
Velvetcut http://www.velvetcut.com http://www.myspace.com/velvetcut http://www.facebook.com/Velvetcut Synkänsamettinen rockbändi
Verenpisara http://www.myspace.com/verenpisara Raskaampi runorock
Veres http://www.veresmusic.net http://www.myspace.com/veresrock http://www.facebook.com/#!/pages/Veres/206048202793?ref=ts http://irc-galleria.net/community/3338894-veres Suomalainen kansanperinne kohtaa rockin.
Vergil http://www.myspace.com/vergilband Dark & atmospheric rock music.
Verhext http://www.myspace.com/verhext999 Black Metal
Verilöyly http://www.myspace.com/veriloyly Thrash
Veriveli http://www.myspace.com/veriveli Raskas suomirock
Verjnuarmu http://www.verjnuarmu.net/ http://www.myspace.com/verjnuarmu http://www.facebook.com/pages/Verjnuarmu/179019130375 http://www.mikseri.net/verjnuarmu Savometalli
Vermilion http://www.facebook.com/group.php?gid=117167840018 http://www.mikseri.net/artists/ravenclaw.56784.php Melodic Metal
Vermivore http://www.facebook.com/vermivoreband Death/Thrash from Oulu
Verona Septima http://www.myspace.com/veronaseptima http://https://www.facebook.com/pages/Verona-Septima/312466942209441 http://https://twitter.com/VeronaSeptima http://https://www.youtube.com/user/VeronaSeptima Symphonic Metal
Verso http://www.versoband.com http://www.myspace.com/versob http://www.mikseri.net/user/Versoband
« edellinen sivu Tietueet : 1450 - 1500 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share