LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
« edellinen sivu Tietueet : 1150 - 1200 / 1585 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
Riivattu Taivas http://www.mikseri.net/riivattutaivas Suomalaista metallia progevivahteilla
Riot Soul, The http://www.reverbnation.com/theriotsoul http://www.myspace.com/theriotsoulband http://fi-fi.facebook.com/pages/The-Riot-Soul/148479228541566?sk=info http://www.hitlantis.com/the-riot-soul Helsinki Sleaze
Ristisaatto http://www.myspace.com/ristisaatto-noisecore Noisecore
Ritual Murder http://www.myspace.com/borgaroth Black Metal
Rockamania http://www.rockamania.net http://www.myspace.com/rockamaniaband Hard Rock
Rockin' Horse http://www.myspace.com/rokkiheppa http://www.facebook.com/pages/Rockin-Horse/8066698018 Official rock 'n' roll
Rocking Corpses http://www.myspace.com/rockingcorpses Horror death rock from the necropolis called Finland
Rodent Epoch http://www.myspace.com/rodentepoch http://https://www.facebook.com/repoch Black Metal from Oulu
Roitotuli http://soundcloud.com/roitotuli/ http://www.myspace.com/roitotuli http://www.facebook.com/Roitotuli http://www.mikseri.net/artists/?id=131616 Muodollisesti pätevää ja ajoittain hämmennystä herättävää melankolista suomenkielistä rockia.
Rope Too Tight http://www.ropetootight.net http://www.facebook.com/pages/Rope-Too-Tight/296963043153
Rotten Sound http://www.myspace.com/rottensound http://www.last.fm/music/Rotten+Sound Godfathers Of Grindcore
Routakehä http://www.routakeha.net http://www.myspace.com/routakeha http://fi-fi.facebook.com/pages/Routakeh%C3%A4/119353774761273 Thrashaavaa melodista metallia Laitilasta
Routapiru http://www.mikseri.net/artists/?id=40428
RoutaSielu http://www.routasielu.com/ http://www.facebook.com/pages/RoutaSielu/169313159759409 http://www.levykauppax.fi/artist/routasielu/pimeys/#cd Tuomas Saukkosen suomenkielinen puoli.
Royal Truck http://www.royaltruckband.net http://www.myspace.com/royaltruck Heavy truck rock
Rue of A-Dam http://rueofa-dam.bandcamp.com/ Black doom metal
Ruindom http://www.myspace.com/ruindom http://fi-fi.facebook.com/pages/Ruindom/206815968790 Old School Death Metal
Ruinside http://www.ruinside.com/ http://www.myspace.com/ruinsideband http://www.facebook.com/pages/Ruinside/109131495841009 http://www.mikseri.net/ruinside Thrash Metal
Rujo http://www.myspace.com/rujoband
Runneltu http://www.runneltu.com/ http://www.myspace.com/runneltu http://www.facebook.com/pages/Runneltu/56104398815 http://www.reverbnation.com/runneltu Suomenkielistä hardcore/metallia
Ruoko http://www.myspace.com/ruoko
Ruoska http://www.ruoska.net/ http://www.myspace.com/ruoskaband http://www.facebook.com/pages/Ruoska/21181621702 Suomenkielistä industriaalimetallia
Rust http://www.rust-band.com/ http://www.myspace.com/officialrustmusic http://www.facebook.com/RUSTband http://www.last.fm/music/Rust Alternative/Grunge
Rust n' Rage http://www.myspace.com/rustnrage http://www.facebook.com/pages/Rust-n-Rage/205827716149908 Pori Hard Rock
Rytmihäiriö http://www.surmacore.com/ http://www.myspace.com/rytmihairio http://www.levykauppax.fi/artist/rytmihairio/ http://www.last.fm/music/Rytmih%C3%A4iri%C3%B6 Gambina-surmacore
Rämlord http://www.facebook.com/pages/R%C3%A4mlord/162887863809142 http://soundcloud.com/r-mlord Versatile metal with rock influences
Räyhä http://www.myspace.com/rayhaband http://www.mikseri.net/rayha Raisio Thrash
S.D.D http://www.myspace.com/rocksdd Heavy boogie
Saatanan Marionetit http:///www.saatananmario.net http://www.myspace.com/saatananmarionetit http://www.facebook.com/saatananMarionetit http://twitter.com/saatananmario Metal
Saattoväki http://saattovaki.blogspot.fi/ http://www.myspace.com/saattovaki http://www.facebook.com/pages/Saattov%C3%A4ki/127618550615000 http://www.mikseri.net/saattovaki Old school Death Metal
Saattue http://www.saattue.net/ http://www.myspace.com/saattue http://www.facebook.com/group.php?gid=5668233322 http://twitter.com/Saattue A dark & doomy saatto metal group
Sacrament http://www.myspace.com/sacrametal
Sacrecy http://www.sacrecy.com/ http://www.myspace.com/sacrecy http://www.facebook.com/pages/Sacrecy/46658199961? http://www.twitter.com/sacrecy 5-piece metal band hailing from Lempäälä
Sacred Crucifix http://www.sacredcrucifix.com/ http://www.myspace.com/sacredcrucifix http://www.facebook.com/pages/SACRED-CRUCIFIX/49885181079 Thrash veterans
Sacrificial Dagger http://www.myspace.com/sacrificialdagger http://www.mikseri.net/artists/sacrificialdagger.59861.php Satanic Thrash/Speed Metal
Sacrificium Carmen http://www.reverbnation.com/sacrificiumcarmen http://www.facebook.com/SacrificiumCarmen Black Metal
Sacrilegious Impalement http://sacrilegiousimpalement.com http://www.myspace.com/sacrilegiousimpalement http://www.facebook.com/sacrilegiousimpalement.official http://www.hammer-of-hate.com/shop/advanced_search_result.php?keywords=sacrilegious+impalement&osCsid=237f30231496fd8f92a2fcb2f3 http://www.reverbnation.com/sacrilegiousimpalement Black Metal
Sadistik Forest http://www.myspace.com/sadistikforest Oululainen death metal –yhtye.
Saint of Disgrace http://www.saintofdisgrace.com http://www.myspace.com/saintofdisgrace http://www.facebook.com/pages/Saint-of-Disgrace/191433247629969 Melodic Death Metal from Hyvinkää
Sakreme http://sakreme.com/ http://www.myspace.com/sakreme http://www.facebook.com/sakremethrash http://www.soundcloud.com/sakreme Thrash Metal
Santa Cruz http://www.myspace.com/realsantacruz http://www.facebook.com/santacruzband Glam / hard rock
Santa Lucia http://www.myspace.com/santaluciavirallinen http://www.facebook.com/pages/Santa-Lucia/124484750967027 Suomen ensimmäinen tyttöheavybändi
Sapattivuosi http://www.sapattivuosi.net/ http://www.myspace.com/sapattivuosi http://www.rokkikauppa.com/siteshop/tags/-/id/178/ Black Sabbathia suomeksi
Sara http://www.saranhuone.com http://www.myspace.com/saranhuone http://www.facebook.com/saranhuone http://www.twitter.com/sara6162 http://www.last.fm/music/Sara Alternative metal band originating from Kaskinen
SaraLee http://www.saraleeweb.com http://www.myspace.com/saralee http://www.facebook.com/pages/SaraLee/25653548692 Gothic metal
Sarcofagus http://www.sarcofagus.com http://en-gb.facebook.com/pages/Sarcofagus/178076702209822 http://www.sarcofagus.com/Sarcofagus/SHOP.html Officially the first Finnish Heavy Metal band
Sargeist http://www.myspace.com/sargeist Black Metal
Satanic Warmaster http://www.myspace.com/opferblut http://www.facebook.com/pages/Satanic-Warmaster/152068684810173 http://www.last.fm/music/Satanic+Warmaster Black Metal
Satorium http://www.satorium.net/main.htm http://www.myspace.com/satorium http://www.mikseri.net/artists/?id=55422 Heavy/Thrash
Saturnian Mist http://www.saturnianmist.net http://www.myspace.com/saturnianmist http://www.last.fm/music/Saturnian+Mist Black Metal
« edellinen sivu Tietueet : 1150 - 1200 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share