LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
« edellinen sivu Tietueet : 1000 - 1050 / 1585 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
October Nightshade http://www.octobernightshade.com http://www.myspace.com/octobernightshade http://www.mikseri.net/octobernight Melodic depressive metal
Oddland http://www.myspace.com/oddland http://www.facebook.com/pages/Oddland/221635296918 http://https://twitter.com/#!/Oddlandband http://www.mikseri.net/oddland Progressive alt. metal
Of Pain http://www.myspace.com/ofpain http://www.facebook.com/pages/Of-Pain/114020725328046 Black thrash
Ofghost http://www.myspace.com/OFGHOST Dark primitive hybrid metal from Jyväskylä
Oksennus http://www.last.fm/music/Oksennus Death metal
Olympos Mons http://www.myspace.com/olymposmons Power metal
Omertha http://www.myspace.com/omerthafinland http://www.mikseri.net/artists/?id=132880&ref=nf Thrash metal
Ominous http://www.reverbnation.com/ominousblackmetal http://www.facebook.com/pages/Ominous/245486408805374 http://soundcloud.com/ominous_blackmetal Blackened death/thrash metal
Omnigoat http://www.myspace.com/omnigoat http://www.mikseri.net/omnigoat Black metal
Omnium Gatherum http://www.omniumgatherum.org http://www.myspace.com/omniumgatherum http://www.facebook.com/pages/Omnium-Gatherum/194679022670 http://twitter.com/#!/OGBand Melodic progressive death metal
One Eye Shut http://www.oneeyeshut.org/ http://www.myspace.com/oneeyeshutband http://www.facebook.com/oneeyeshut?ref=mf http://twitter.com/oneeyeshutband
One Morning Left http://www.onemorningleft.com/ http://www.myspace.com/onemorningleft http://www.facebook/Onemorningleft http://www.twitter.com/onemorningleft http://www.last.fm/music/One+Morning+Left Metallic electro rock pop genre-benders
Opaque Buff http://opaquebuff.com/ http://www.myspace.com/opaquebuff http://www.facebook.com/group.php?gid=10830049659 Sleaze rock
Open Wounds Expose http://www.myspace.com/openwoundsex
Opium Warlords http://www.myspace.com/opiumwarlords Blackened Drone/Doom
Oranssi Pazuzu http://www.myspace.com/oranssipazuzu http://www.facebook.com/pages/Oranssi-pazuzu/58437793552 Black metal space rock
Oratorio http://www.oratoriometal.com http://www.myspace.com/risingoratorio Christian heavy metal band
Ordog http://www.ordogband.com http://www.myspace.com/ordogband Death/Doom
Orion Nightfall http://www.myspace.com/orionnightfall http://www.mikseri.net/orionnightfall Black Metal
Orne http://www.myspace.com/ornemusic http://www.facebook.com/pages/Orne/181754595185727 Dark progressive rock
Osasto 11 http://osasto11.net/ http://www.myspace.com/osasto11 http://www.facebook.com/group.php?gid=23279265952 http://www.mikseri.net/artists/?id=55038 Punk you!! I'm Fuck!!
Out Of Breath http://www.myspace.com/oobhc http://www.last.fm/music/Out+of+breath Metallic hardcore from Lahti
Overbuzz http://www.myspace.com/overbuzz
Overdoze http://www.myspace.com/overdozemetal http://www.mikseri.net/artists/?id=49946 Helsinki thrash
Overhead http://www.overhead-band.com/ http://www.myspace.com/overheadband http://www.facebook.com/pages/Overhead/285380350927 Prog rock
Overtake http://www.overtake.fi/ http://www.myspace.com/hangovertake http://www.facebook.com/pages/Overtake/9425034762 Thrash
Oxwill http://oxwill.bandcamp.com/ Post-metal
Oz http://www.ozofficial.com http://www.myspace.com/ozofficial http://www.facebook.com/pages/ozofficial/105785489444857 http://www.twitter.com/ozofficial http://www.reverbnation.com/ozofficial Heavy metal legend from Nakkila
Paara http://paara.bandcamp.com/ Black metal
Pagan Skull http://www.last.fm/music/Pagan%20skull RAC from Jyväskylä
Paganthorn http://www.myspace.com/paganthorn http://www.facebook.com/group.php?gid=106295921859 http://www.mikseri.net/artists/?id=57144 Black Metal
Paganus http://www.myspace.com/paganusdoom Slow doom from the slowest part of Finland, Häme.
Paha kaksonen http://www.pahakaksonen.com/ http://www.myspace.com/pahakaksonen http://www.facebook.com/pahakaksonen Stadion punk, rock, hard rock, miehekäs mäiske
Pahaa verta http://www.myspace.com/pahaaverta hardcore/punk
Pain Confessor http://www.painconfessor.com http://www.myspace.com/painconfessor http://www.facebook.com/pages/Pain-Confessor/19149868862 http://www.reverbnation.com/store/store/artist_244474 http://www.reverbnation.com/painconfessor Jos ei muuta niin henkisesti raskasta musiikkia Hämeenlinnasta.
Pain Grinder http://www.mikseri.net/paingrinder
Panssarinyrkki http://www.myspace.com/panssarinyrkki http://www.last.fm/music/Panssarinyrkki Groove/Post-Thrash Metal
Partakrist http://www.myspace.com/partakrist Melodista suomenkielistä black metalia
Passion Gallery http://www.myspace.com/passiongallery http://https://www.facebook.com/passiongallery Melodic Metal
Path Of Mine http://www.pathofmine.com http://www.myspace.com/pathofmine http://www.facebook.com/pathofmine http://www.reverbnation.com/pathofmine Melodic death metal
Paul Stanley Boozing Society http://www.psbs-band.com http://www.facebook.com/pages/PSBS-Paul-Stanley-Boozing-Society/181651405202694 80's KISS Tribute
Payload http://www.myspace.com/payloadfinland http://www.facebook.com/PayloadFinland http://www.twitter.com/payloadband http://www.reverbnation.com/payload Helsinki Heavies
Peer Günt http://www.facebook.com/peergunt Heavy Koria Boogie, est. 1976.
Perdition Winds http://www.facebook.com/perditionwinds Black Metal
Personal Demons http://koti.mbnet.fi/peedee1/ http://www.myspace.com/personaldemonsfinland Goth metal
Phantom Of An Inamorata http://www.facebook.com/pages/Phantom-Of-An-Inamorata/166621273417534 Ghostcore
Pharaoh Overlord http://www.facebook.com/pages/Pharaoh-Overlord/297881594895 http://www.last.fm/music/Pharaoh+Overlord Hypno-improv-stoner-rock
Physicists, The http://www.thephysicists.net http://www.myspace.com/physicsdomain http://www.reverbnation.com/808271 Science Metal
Piecemaker http://www.piecemakerband.com/ http://www.myspace.com/piecemakerband http://www.facebook.com/group.php?gid=19498904144 http://www.mikseri.net/artists/?id=60054 Heavy punk n' roll
Pigmill http://www.pigmill.com http://www.facebook.com/group.php?gid=270741600409 Sikamaista rockia jo vuodesta 1997.
« edellinen sivu Tietueet : 1000 - 1050 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share