-->
LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
« edellinen sivu Tietueet : 100 - 150 / 1585 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
Arkadia http://www.arkadiaband.com/ http://www.myspace.com/arkadiametal http://www.facebook.com/arkadiametal http://www.mikseri.net/artists/?id=40417 Melodic Metal
Arkhamin Kirjasto http://arkhaminkirjasto.bandcamp.com/ http://https://www.facebook.com/arkhaminkirjasto Extreme Psychedelic Proto-Metal Glam
Armath Sargon http://www.myspace.com/armathsargon http://www.facebook.com/pages/Armath-Sargon/115738005109227 Unblack metal
Armless Children http://armlesschildren.wippiespace.com/ http://armlesschildren.bandcamp.com/ Raw d-beat punk
Armour http://www.myspace.com/metalarmour http://fi-fi.facebook.com/pages/Armour/48309072404 http://www.levykauppax.fi/search/?f=music&q=armour http://www.mikseri.net/armour NWOTHM
Arrestum http://www.myspace.com/arrestum punk/hardcore
Arrora http://www.arroraband.com/ http://www.myspace.com/arrorac http://www.facebook.com/pages/ArrorA/174954785850082 http://www.mikseri.net/arrora Melodic death metal
ArthemesiA http://arthemesia.blackmetal.fi http://www.myspace.com/patheme Progressive Black Metal
Artificial Heart http://www.myspace.com/artificialheartband http://www.facebook.com/artificialheartofficial Metalcore
Arvet http://arvetband.com/ http://www.myspace.com/arvet Jyväskylä Black Metal
Asa-Noir http://www.myspace.com/asanoir Symphonic death/black metal
Assatur http://www.facebook.com/assaturband Tampere Death Metal
Assemble the Chariots http://www.reverbnation.com/assemblethechariots http://www.facebook.com/assemblethechariots Deathcore
Astral Sleep http://www.astralsleep.net http://www.myspace.com/astralsleep http://www.facebook.com/#!/pages/Astral-Sleep/114039622600?ref=ts Atmospheric Ancient Doom Metal with Space Elements
Astralion http://www.astralion.org http://www.myspace.com/astralion http://www.facebook.com/AstralionBand http://https://twitter.com/#!/AstralionBand http://https://plus.google.com/100664991801962007219/posts Power Metal
Astrayed http://www.freewebs.com/astrayed/ http://www.myspace.com/astrayed http://www.mikseri.net/artists/?id=37358
At Winter's End http://www.atwintersend.com http://www.myspace.com/awefinland Styles from death metal to dark rock
Atarkhatos http://www.akathartos.com Music for the dying generation.
Atem http://www.olemus.net/atem/ http://www.myspace.com/atemband http://www.mikseri.net/artists/?id=39295
Athorial http://www.facebook.com/Athorial http://www.mikseri.net/artists/?id=62138 Brutaalia suomimetallia Kemistä
Atretic Intestine http://www.myspace.com/atretic http://www.facebook.com/pages/Atretic-Intestine/61612870256 http://www.mikseri.net/atretic Death metal
Attempted Life http://www.facebook.com/attemptedlife http://www.soundcloud.com/attempted-life
Auringon hauta http://www.solgrav.tk/ http://www.myspace.com/auringonhauta http://www.facebook.com/auringon.hauta http://twitter.com/AuringonHauta http://www.mikseri.net/solgrav Ethnic metal
Autere http://www.autereband.com http://www.myspace.com/autere http://www.mikseri.net/artists/?id=29515 Death/thrash
Avathar http://www.avathar.org http://www.myspace.com/avatharinvarjot Dark fantasy metal
Avenie http://www.avenie.net/ http://www.myspace.com/avenie http://www.facebook.com/group.php?gid=10104225177&ref=search&sid=632706233.3283012625..1 Atmospheric melodic metal
Axegressor http://www.myspace.com/axegressorthrashmetal http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=46796985813 http://www.levykauppax.fi/artist/axegressor http://irc-galleria.net/community/2213810-axegressor Thrash metal
Axeslaughter http://www.reverbnation.com/axeslaughter Lappeenranta Death/Thrash
Azaghal http://blackterrormetal.cjb.net/ http://www.myspace.com/azaghalterrorcult Black Metal
Backstabbing Bastard http://www.mistabbed.com http://www.myspace.com/mistabbed http://www.facebook.com/backstabbingbastard http://twitter.com/#!/mistabbed Aggressive and straightforward metal with a few twists
Bailout http://www.myspace.com/bailoutmusic http://www.mikseri.net/bailout Groovy hard rock
Baltimor http://baltimor.bandcamp.com/ http://https://www.facebook.com/pages/Baltimor/198036743561283 Thrash metal meets HC punk in Helsinki
Baptism http://www.baptism.cjb.net/ http://www.myspace.com/baptismofficial Black metal
Barathrum http://www.barathrum.us/ http://www.myspace.com/barathrumofficial Primitive black metal
Barren Earth http://www.barrenearth.com http://www.myspace.com/officialbarrenearth http://www.facebook.com/group.php?gid=55636625905 http://www.rokkikauppa.com/siteshop/tags/-/id/238/ Progressive metal
Bastard Joint http://www.myspace.com/bastardjoint Groove metal
Bastinado http://bastinado.bandcamp.com/ http://https://www.facebook.com/bastinadometal Negative Grinding Metal Of Death
Baton Rogue Morgue http://www.batonroguemorgue.com http://www.myspace.com/batonroguemorgue http://www.facebook.com/pages/Baton-Rogue-Morgue-Official/164530639058 http://www.hitlantis.com/#/baton-rogue-morgue Porvoo Heavy Metal
Battle Beast http://www.battlebeast.fi http://www.myspace.com/battlebeastband http://www.facebook.com/battlebeastofficial http://www.mikseri.net/battlebeast Trad. metal along the lines of Accept/Manowar w/ female vocals.
Battlelore http://www.battlelore.net/ http://www.myspace.com/battleloremusic http://www.facebook.com/BattleloreOfficial http://www.last.fm/music/Battlelore Tolkien metal
Baxter Stockman http://www.baxterstockman.com/ http://www.myspace.com/baxterfucksyou http://www.facebook.com/pages/Baxter-Stockman/187793970293 Grabs you by the f***ing hair and gives you something else to think about
Beatcoffin Bastard http://www.beatcoffinbastard.com http://www.myspace.com/beatcoffinbastard http://www.facebook.com/pages/Beatcoffin-Bastard/276297488578?ref=ts http://www.beatcoffinbastard.com/tilaus.php http://www.mikseri.net/artists/?id=67107 Death metal
Beati Mortui http://www.beatimortui.com http://www.myspace.com/beatimortui/ http://en-gb.facebook.com/beatimortuiband Electro/Industrial/EBM
Beautiful Betrayal http://www.myspace.com/bbetrayal
Become A Threat http://www.myspace.com/becomeathreat Hardcore
Before The Dawn http://www.beforethedawn.com http://www.myspace.com/btdofficial http://www.facebook.com/group.php?gid=6515359295 http://www.last.fm/music/Before+the+Dawn Melodic Death Metal
Begrim http://www.myspace.com/begrimband http://fi-fi.facebook.com/pages/Begrim-Official/153509904695426
Beherit http://www.beherit.fi http://www.facebook.com/beherit Black metal pioneers
Behexen http://www.kolumbus.fi/anniina.sade/HTML/index.htm http://www.woodcutrecords.com/behexen/ Black Metal
Bendover http://www.myspace.com/bendoverfinland HEAVY metal
« edellinen sivu Tietueet : 100 - 150 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share