LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
Tietueet : 0 - 50 / 1585 seuraava sivu »
Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu    Kuvaus
Unlimited Carnage http://www.myspace.com/ucgrind http://www.facebook.com/pages/Unlimited-Carnage/145733158796267 http://www.unlimitedcarnage.bandcamp.com Äänekoski Grindcore/Hardcore/Crust
Ahma http://www.ahmametal.com http://www.myspace.com/iwearnohelmet http://www.facebook.com/pages/Ahma/45528476841 Yksinkertaista ja kovaäänistä suurpetorähinää
Death By Snoo Snoo http://deathbysnoosnoo.tk/ http://www.myspace.com/deathbysnoosnooawaits http://fi-fi.facebook.com/pages/Death-by-Snoo-Snoo/115799415130499 http://deathbysnoosnoo.bandcamp.com/ Whatever-punk, the Moominvalley hardcore crew
Aortaorta http://aortaorta.mine.nu/ http://www.myspace.com/aortaorta Weirdocore-punk
FireProven http://fireproven.bandcamp.com http://www.myspace.com/fireprovenofficial http://www.facebook.com/FireProven Weird avant-garde metal
Clockwork Spirit http://www.clockworkspirit.com http://www.facebook.com/groups/238855986167078/members/#!/pages/Clockwork-Spirit/290388830978255 Warped atmospheric metal
Kaunis Kuolematon http://kauniskuolematon.com/ http://www.facebook.com/KaunisKuolematon http://www.reverbnation.com/kauniskuolematon Vuonna 2012 perustettu suomenkielistä melankolista metallia soittava yhtye
Mama King, The http://www.myspace.com/themamaking http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=36720948313&ref=ts Voimarock
Hevinkelium http://www.hevinkelium.com/ http://www.myspace.com/hevinkelium http://www.facebook.com/pages/HEVINKELIUM/159827898520 Virsiä hevinä
Heorot http://www.myspace.com/heorotband Viking folk metal
SparK, The http://www.thespark.fi/?p=310 http://www.myspace.com/thesparkfin http://https://www.facebook.com/thesparkband http://https://twitter.com/thesparkfin http://www.mikseri.net/artists/?id=116716 Vihtiläinen sinfonista ja progressiivista rockia/metallia soittava yhtye.
M.O.R.A. http:// http://www.stereokiller.com/mora09hc http://www.myspace.com/mora09hc Vihaista hardcorea kahdella naislaulajalla
FourPointSix http://www.myspace.com/fourpointsixmusic http://www.facebook.com/.../Fourpointsix/6417362877 http://www.hitlantis.com/fourpointsix Versatile rocking metal
Rämlord http://www.facebook.com/pages/R%C3%A4mlord/162887863809142 http://soundcloud.com/r-mlord Versatile metal with rock influences
Widescreen Mode http://www.widescreenmode.com http://www.myspace.com/widescreenmode http://fi-fi.facebook.com/widescreenmode http://www.widescreenmode.com/?page=shop Versatile metal from Riihimäki
KYPCK (Kursk) http://www.kypck-doom.com http://www.myspace.com/KYPCK http://www.facebook.com/pages/Kypck-Headquarters/122452041152865?v=wall Venäjän kielellä laulava suomalainen metalliyhtye
Freedomination http://www.myspace.com/freedomination http://fi-fi.facebook.com/pages/Freedomination/114478021930859 http://www.reverbnation.com/#!/freedomination Vantaa speed metal
Blakedge http://www.myspace.com/blackedg3 http://www.mikseri.net/artists/?id=134099 Vantaa groove metal
Hatefury http://www.myspace.com/171549145 Vantaa Death/Thrash
Metaphor http://www.myspace.com/1metaphor http://www.mikseri.net/metaphorband Vaasa Thrash
Facelift http://www.myspace.com/faceliftfin http://www.facebook.com/pages/Facelift/168936636452732 Vaala/Oulu bikers, booze & broads hard rock
Metalfear http://www.metalfear.com http://www.myspace.com/metalfear1 http://www.facebook.com/MetalFearband Vaala Thrash
Scapes http://www.scapes.fi/ http://www.myspace.com/scapesfin http://www.facebook.com/scapesband http://www.mikseri.net/scapes Uutta tunnelmallista metallia wanhoilta parroilta
Ramin Kuntopolku http://madduck.mycashflow.fi/product/74/ramin-kuntopolku-2012 http://www.last.fm/music/Ramin+kuntopolku Urban Grind
Jericho Fuzz http://www.jerichofuzz.com http://www.myspace.com/jerichofuzz http://www.facebook.com/pages/Jericho-Fuzz/236066741095 Up-tempo, riff-heavy stoner rock
Armath Sargon http://www.myspace.com/armathsargon http://www.facebook.com/pages/Armath-Sargon/115738005109227 Unblack metal
Private Line http://www.privatelineweb.com/ http://www.myspace.com/privateline Uh... alt.rock.sleaze?
Kuvatus http://www.kuvatus.info http://www.myspace.com/kuvatusband http://www.mikseri.net/kuvatus Two-man dark metal band
Affinity http://www.myspace.com/affinityfin http://www.mikseri.net/affinity Turku thrash with prog & death influences
City Of Breach http://www.myspace.com/cityofbreach Turku Screamo
Tamakeri http://www.reverbnation.com/tamakeri http://www.myspace.com/tamakeriblast http://fi-fi.facebook.com/pages/Tamakeri/207225654467 Turku Porno Grind
45 Stainless http://www.pahardcore.com/45stainless http://www.facebook.com/45beatdown Turku hardcore
Ill Omen http://fi-fi.connect.facebook.com/illomenhc http://www.stereokiller.com/IllOmen Turku hardcore
Urgamla http://www.myspace.com/urgamlaofficial Turku Black Metal
RoutaSielu http://www.routasielu.com/ http://www.facebook.com/pages/RoutaSielu/169313159759409 http://www.levykauppax.fi/artist/routasielu/pimeys/#cd Tuomas Saukkosen suomenkielinen puoli.
IronClad http://https://www.facebook.com/ironcladband True Kuopio Pirate Heavy Metal
Finntroll http://www.finntroll.net http://www.myspace.com/finntroll http://apps.facebook.com/ilike/artist/Finntroll http://twitter.com/finntrollmusic http://www.fanzone.fi/finntroll Trollish black oompah hoedown music
Jynkkykomppania http://www.facebook.com/pages/Jynkkykomppania/122961651122139 Trio Niskalaukaus -coveryhtye
Project Silence http://www.projectsilence.info/ http://www.myspace.com/projectsilenceofficial http://www.facebook.com/projectsilenceband http://twitter.com/#!/projectsilence http://www.last.fm/music/Project+Silence Trance spirited experimental metal band from Kuopio
Ghost Machinery http://www.ghostmachinery.com/ http://www.myspace.com/ghostmachinery http://www.facebook.com/pages/Ghost-Machinery/7436937142 http://www.levykauppax.fi/artist/ghost_machinery/out_for_blood/ Traditional melodic heavy metal
Six Shooter http://www.sixshooter.fi http://www.myspace.com/sixshootermetal http://fi-fi.facebook.com/pages/Six-Shooter/296027133605 Traditional heavy metal mixed with modern influences and a touch of prog
Spiritus Mortis http://www.spiritusmortis.com http://www.myspace.com/spiritusmortis http://www.facebook.com/group.php?gid=70856791941 Traditional doom metal
Wandering Midget, The http://www.myspace.com/thewanderingmidget http://www.facebook.com/pages/The-Wandering-Midget/60854122094 Traditional Doom Metal
Battle Beast http://www.battlebeast.fi http://www.myspace.com/battlebeastband http://www.facebook.com/battlebeastofficial http://www.mikseri.net/battlebeast Trad. metal along the lines of Accept/Manowar w/ female vocals.
Echoes of Desolation http://www.reverbnation.com/echoesofdesolation http://www.facebook.com/EchoesofDesolation/ http://www.last.fm/music/Echoes+of+Desolation Tornio Rock/Metal
Nistikko http://www.myspace.com/nistikko http://www.facebook.com/nistikko http://www.mikseri.net/nistikko Tornio grind
Nordic Necropolis http://www.myspace.com/nordicnecropolis Tornio deathrash
Battlelore http://www.battlelore.net/ http://www.myspace.com/battleloremusic http://www.facebook.com/BattleloreOfficial http://www.last.fm/music/Battlelore Tolkien metal
Profiligate http://www.myspace.com/profiligate http://fi-fi.facebook.com/pages/Profiligate/244648201314 http://www.last.fm/music/Profiligate Tohmajärvi kebab metal
Supreme Court http://www.supremecourtband.fi http://www.facebook.com/pages/Supreme-Court/17505563779 Thrashy rock/metal
Tietueet : 0 - 50 / 1585 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share