LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
Tietueet : 0 - 50 / 54 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
V http://vbandofficial.com/ http://www.mspace.com/vshalldie http://www.facebook.com/pages/V/100179720069727 Melodeath
V For Violence http://www.vforviolence.com http://www.myspace.com/vforviolenceofficial http://fi-fi.facebook.com/group.php?v=wall&gid=53636317832 http://twitter.com/#!/vforviolence Gothcore
Vacant Coffin http://www.myspace.com/vacantcoffin Death Metal/Grindcore
Vainaja http://vainaja.bandcamp.com http://www.facebook.com/vainaja Death Metal Doom
Valentfoe http://fi-fi.facebook.com/valentfoe Progressive metal from Oulu
Valium Kiharat http://valiumkiharat.tripod.com/ http://myspace.com/valiumkiharat http://fi-fi.facebook.com/pages/Valium-Kiharat/129907320393644 http://www.mikseri.net/valiumkiharat Punk / HC
Valonkantajat http://www.valonkantajat.com http://www.myspace.com/valonkantajat http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Valonkantajat/154609347929737 http://fi.equaldreams.com/valonkantajat Suomenkielistä metallirokkia
Valse Triste http://www.myspace.com/valsetriste Punk
Valu http://valu.urli.net/ http://www.myspace.com/valuband http://www.facebook.com/pages/Valu/210197125054?ref=share http://twitter.com/valuband http://www.last.fm/music/valu Raskasta, keskitempoista, suomenkielistä metallia Pohjois-Pohjanmaalta
Vanguard http://vanguardband.fi http://www.myspace.com/vanguardfinland http://www.facebook.com/group.php?gid=5630114434 http://www.last.fm/music/Vanguard Goth metal
Vanity Beach http://www.vanity-beach.com http://www.myspace.com/vanitybeach http://www.facebook.com/pages/Vanity-Beach/11316205858 http://twitter.com/#!/vanitybeach Industrial rock/metal from Helsinki
Vanity Ink http://www.vanityink.net/ http://www.myspace.com/vanityink http://www.facebook.com/pages/VANITY-INK/323912229310 Sleaze
Varaus http://www.myspace.com/varaus1 82-hardcore
Varoitus! http://www.facebook.com/pages/Varoitus/153735284685703 Lapland d-beat
Vastine http://www.myspace.com/vastine
Veiled Grief http://www.myspace.com/veiledgrief http://fi-fi.facebook.com/pages/Veiled-Grief/178720432207512 Thrash
Velcra http://www.myspace.com/velcra Industrial
Velvet Six http://www.myspace.com/velvetsix http://www.facebook.com/pages/Velvet-Six/162531591621 http://www.last.fm/music/Velvet+Six Metal / Rock / Goth
Velvetcut http://www.velvetcut.com http://www.myspace.com/velvetcut http://www.facebook.com/Velvetcut Synkänsamettinen rockbändi
Verenpisara http://www.myspace.com/verenpisara Raskaampi runorock
Veres http://www.veresmusic.net http://www.myspace.com/veresrock http://www.facebook.com/#!/pages/Veres/206048202793?ref=ts http://irc-galleria.net/community/3338894-veres Suomalainen kansanperinne kohtaa rockin.
Vergil http://www.myspace.com/vergilband Dark & atmospheric rock music.
Verhext http://www.myspace.com/verhext999 Black Metal
Verilöyly http://www.myspace.com/veriloyly Thrash
Veriveli http://www.myspace.com/veriveli Raskas suomirock
Verjnuarmu http://www.verjnuarmu.net/ http://www.myspace.com/verjnuarmu http://www.facebook.com/pages/Verjnuarmu/179019130375 http://www.mikseri.net/verjnuarmu Savometalli
Vermilion http://www.facebook.com/group.php?gid=117167840018 http://www.mikseri.net/artists/ravenclaw.56784.php Melodic Metal
Vermivore http://www.facebook.com/vermivoreband Death/Thrash from Oulu
Verona Septima http://www.myspace.com/veronaseptima http://https://www.facebook.com/pages/Verona-Septima/312466942209441 http://https://twitter.com/VeronaSeptima http://https://www.youtube.com/user/VeronaSeptima Symphonic Metal
Verso http://www.versoband.com http://www.myspace.com/versob http://www.mikseri.net/user/Versoband
Vetten Äpärät http://www.myspace.com/vetten_aparat http://https://www.facebook.com/vettenaparat http://www.mikseri.net/artists/?id=143206 The Second Generation Of Finnish Folk Metal
Viikate http://www.viikate.com http://www.myspace.com/fiikate http://www.facebook.com/Viikate http://www.longplaymusic.net/kauppa/start.cfm?artist=Viikate&menuid=smenu11&lang=fi&tuotearvo=kaikki Kaiho de Grace
Viimeinen kolonna http://viimeinenkolonna.cjb.net/ http://www.myspace.com/viimeinenkolonna Hardcore / Punk
Viisikko http://www.myspace.com/viisikko http://fi-fi.facebook.com/pages/Viisikko/95896064801 Hardcore punk metal rock'n'roll
Villieläin http://www.myspace.com/villielain http://www.facebook.com/group.php?gid=41730074901 http://www.mikseri.net/artists/?id=67517 Suomenkielistä naislaulumetallia
Vinum Sabbatum http://www.myspace.com/vinumsabbatum http://www.facebook.com/pages/Vinum-Sabbatum/358931479369 Proto-doom/heavy rock from Hyvinkää since 2009
VIP http://www.vipmetal.net http://www.myspace.com/vipmetal http://www.facebook.com/vipmetal Suomeksi laulettua melodista ja teknistä heavymetallia hienoisilla progevaikutteilla
Viraga http://www.mikseri.net/viraga
Vision Halo http://www.myspace.com/visionhalo http://www.facebook.com/VisionHalo http://soundcloud.com/visionhalo/ Melodic Rock/AOR
Vitsaus http://www.myspace.com/vitsausofficial Black Metal
Viva Clarity http://fi-fi.facebook.com/pages/Viva-Clarity/146870058656556 http://authenticsounds.wordpress.com/category/merchandise/ http://www.purevolume.com/vivaclarity Korpilahti hardcore
Void In Black http://www.voidinblack.com http://www.facebook.com/voidinblack Black Sabbath cover group
Vomiting Skulls http://www.myspace.com/vomitingskullsofficial Karjaa black/death metal
Vorna http://https://fi-fi.facebook.com/VornaOfficial Melodic black/folk metal
Vortech http://www.vortechmusic.com/ http://https://www.facebook.com/vortechmetal http://soundcloud.com/vortechmetal Industrial Metal from Tornio
Vorum http://www.vorumdeath.com/ http://www.myspace.com/vorumdeath http://www.facebook.com/Vorumdeath http://www.mikseri.net/vorum Death Metal
Vulnerable Corpse http://www.myspace.com/vulnerablecorpse http://www.mikseri.net/artists/?id=62353 Kiuruvesi Groove Metal
Vulvarine http://www.myspace.com/vulvarineband http://www.facebook.com/pages/Vulvarine/90359994012 Hobo metal
Vuohi http://www.myspace.com/vuohi Grindcore
Vuohivasara http://www.vuohivasara.cjb.net http://www.myspace.com/vuohivasara Ostrobothnian Occult Black Metal
Tietueet : 0 - 50 / 54 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus