LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
Tietueet : 0 - 50 / 54 seuraava sivu »
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
N.D.C.I.C. http://fi-fi.facebook.com/NDCIC Modern Metal from Helsinki
Naildown http://www.naildownrock.com http://www.myspace.com/naildown http://www.facebook.com/pages/Naildown/29169616642 Melodic death metal
Nailed Coil http://www.nailedcoil.com http://www.myspace.com/nailedcoil http://www.facebook.com/pages/Nailed-Coil/10244422116 http://twitter.com/#!/NailedCoil http://itunes.apple.com/fi/artist/nailed-coil/id383250054 http://www.mikseri.net/artists/?id=24436 Thrash Metal/Metalcore band from Tuusula.
Nailgunner http://www.myspace.com/thrashrevolution http://www.mikseri.net/artists/?id=48287 Thrash
Napoleon Skullfukk http://www.napoleon-skullfukk.com http://www.myspace.com/napoleonskullfukk http://www.facebook.com/pages/Napoleon-Skullfukk/132165541065 North-Finland's chainsaw murderers
Naryan http://www.naryanband.com http://www.myspace.com/naryanband http://www.facebook.com/pages/Naryan/7242993068 http://twitter.com/#!/naryanband http://www.mikseri.net/naryan Atmospheric rock from Tampere
Nashorn http://www.reverbnation.com/nashorn http://www.facebook.com/nashorndeathmetal Death metal with depressing doom influences and haunting atmosphere.
Nation Despair http://nationdespair.com/ http://www.myspace.com/nationdespair http://www.facebook.com/group.php?gid=70868292808&ref=ts http://www.mikseri.net/artists/?id=117974 Modern melodic death metal
National Napalm Syndicate http://www.myspace.com/nationalnapalmsyndicate http://www.facebook.com/group.php?gid=36240835923 http://www.mikseri.net/nns Thrash metal rock since 1986
Nauticus http://nauticus.bandcamp.com/ http://www.myspace.com/nauticusband http://www.facebook.com/pages/Nauticus/149030741794361 http://www.mikseri.net/nauticus Alternative experimental psychedelic progressive metal
Nauzea http://www.nauzea.com/ http://www.myspace.com/572724787 http://https://www.facebook.com/pages/Nauzea/189001497853087 Gruff melodic metal
Necrodium http://www.myspace.com/necrodium1 http://fi-fi.facebook.com/pages/Necrodium/188050554586336 http://www.mikseri.net/necrodium Death Metal
Necropsy http://www.necropsy.fi/ http://www.myspace.com/necropsyfinland http://https://www.facebook.com/pages/NECROPSY/204404386244264 Death metal
Neferion http://soundcloud.com/neferion http://www.myspace.com/neferionband http://fi-fi.facebook.com/Neferion http://www.reverbnation.com/neferion1
Nemecic http://www.myspace.com/nemecicband http://twitter.com/#!/Nemecic Thrash
Nerve End http://nerveend.com/ http://www.myspace.com/nerveendband http://www.facebook.com/nerveendband http://nerveend.bigcartel.com/ Modern metal
Nest http://koti.mbnet.fi/atolonen/nest/nest.html Kantele-based neo-folk ambient
Neutron Hammer http://www.myspace.com/neutronhammer Blackened Death-thrash
Neverdice http://neverdice.com/ http://www.myspace.com/neverdice http://www.facebook.com/pages/Neverdice/188666210459?sk=info Industrial, EBM, Metal, Folk - that sounds like us.
New Dawn Foundation http://www.myspace.com/newdawnfoundation http://www.mikseri.net/artists/newdawnfoundation.28573.php Goth Rock
Nibiruan, The http://thenibiruan.com/ http://www.myspace.com/thenibiruan/ http://www.facebook.com/pages/The-Nibiruan/346902825691 http://twitter.com/thenibiruan/ Melodic Death Metal
Nick Noltes http://www.nicknoltes.com Stoner/punk
Nicole http://www.nicoleband.com http://www.myspace.com/nicoleband http://www.facebook.com/nicoleband Metalcore
Night Crime http://www.myspace.com/nightcrimeband http://www.facebook.com/pages/Night-Crime/165036476868044 2000-luvun King Kobra.
Night Of Reckoning http://www.myspace.com/nightofreckoningband http://www.facebook.com/pages/Night-Of-Reckoning/186156511400934 Porvoo Heavy Metal
Nightwish http://www.nightwish.com/ http://www.myspace.com/nightwish http://www.facebook.com/pages/Nightwish/14644790067 http://twitter.com/NightwishBand http://www.nwshop.fi/ http://www.royalartistclub.com/nightwish/ Paska bändi, paskat kamat, ei kaupallista potentiaalia.
Nihil Mortum http://www.nihilmortum.com/ http://www.myspace.com/nihilmortum Modern Black Metal
Nihile http://www.mikseri.net/nihile http://fi-fi.facebook.com/pages/Nihile/131981331910 http://www.myspace.com/nihile Death Metal
Nihilist Commando http://www.cfprod.com/noisecore/ http://www.last.fm/music/Nihilist+Commando Noisecore
Nikolaus Rungius http://www.myspace.com/nikolausrungius http://www.facebook.com/NikolausRungiusMuumiogospel http://www.youtube.com/user/Nikolausrungius Muumiogospel
Nistikko http://www.myspace.com/nistikko http://www.facebook.com/nistikko http://www.mikseri.net/nistikko Tornio grind
Nitrokiss http://www.nitrokiss.com/ http://www.myspace.com/nitrokiss http://www.facebook.com/pages/Nitrokiss/67931598335 http://twitter.com/#!/nitrokiss Sleaze Rock
No One Is Safe http://www.myspace.com/nooneissafe http://www.facebook.com/nooneissafe http://www.stereokiller.com/nooneissafe Lappeenranta hardcore
No Second Thought http://www.stereokiller.com/nsthc http://www.facebook.com/nsthc Beartown Hardcore
No Sign Of Life http://www.nosignoflifeband.com http://www.myspace.com/nosignoflifeband http://www.facebook.com/pages/No-Sign-Of-Life/37855588041 Laukaa metal
Nodding Sky http://www.myspace.com/noddingsky http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Nodding-Sky/116803116246 http://www.last.fm/music/Nodding+Sky Moody and melodic metal with a progressive flow and harsh vocals. Melancholy with cutting edge.
Noiduttu http://www.myspace.com/ammablackmetal Black Metal
Noituus http://www.myspace.com/noituuscrust http://www.facebook.com/pages/NOITUUS/132656786456 HC/Crust punk
Nordic Empire http://www.myspace.com/nordicempireband http://fi-fi.facebook.com/pages/Nordic-Empire/100525540034523 Progressive rock/metal
Nordic Necropolis http://www.myspace.com/nordicnecropolis Tornio deathrash
Norther http://www.norther.net/ http://www.myspace.com/norther http://www.facebook.com/northerband?v=app_178091127385 http://twitter.com/#!/northermetal Melodic Death Metal
Northern Discipline http://www.northerndiscipline.com http://www.myspace.com/northerndiscipline http://www.facebook.com/pages/Northern-Discipline/74183167685 http://www.levykauppax.fi/artist/northern_discipline/ http://www.reverbnation.com/northerndiscipline Groove/Thrash Metal
Northern Kings http://www.myspace.com/northernkings Metal singers singing metal arrangements of pop songs
Northern Seer http://www.myspace.com/569227351 http://fi-fi.facebook.com/pages/Northern-Seer/283626406784 http://www.last.fm/music/Northern+Seer Progressive Power/Speed Metal
Nosdrama http://www.nosdrama.com/ http://www.myspace.com/nosdramaband http://www.facebook.com/pages/Nosdrama/7872906155 Melacholic progressive metal
Nostatus http://ikirouta.havusiipi.fi/Nostatus/ http://www.myspace.com/nostatuskantele http://www.last.fm/music/Nostatus Metallic kantele music.
Nothing Left http://nothingleft.fi/site/ http://www.myspace.com/n0thingleft Gothenburg Metal from Turku?
Nothing Remains http://www.nothingremainsband.com http://www.facebook.com/nothingremainsband
Noumena http://www.noumena.info http://www.myspace.com/noumena http://https://www.facebook.com/Noumenaband Melodic death metal
Nowen http://www.myspace.com/nowenband http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=20687582625&ref=ts Deaththrash
Tietueet : 0 - 50 / 54 seuraava sivu »
SIVUTUS Näytä / piilota sivutus
Bookmark and Share