LINKKILISTA
Kaikki # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Hae nimellä  
Tietueet : 0 - 28
   Artisti Kotisivu MySpace Facebook Twitter Kauppa Muu Kuvaus
Lambs http://www.lambs.fi http://www.myspace.com/terrorsheep Gruff rock-metal
Lantern http://lantern.dy.fi/ http://www.myspace.com/cacodaemon666 Black / Death
Lapinpolthajat http://www.myspace.com/lapinpolthajat http://www.mikseri.net/artists/lapinpolthajat Punk
Lathspell http://www.myspace.com/lathspell666 http://www.facebook.com/pages/Lathspell/124382357663767 http://soundcloud.com/lathspell Hyvinkää Black Metal
Legend Of Zerno, The http://www.tlozband.com http://www.myspace.com/tlozband http://http://www.facebook.com/tlozband http://www.twitter.com/tlozband Screamo Metal from Kokkola
Letheria http:// http://www.letheria.tk http://www.myspace.com/letheria http://fi-fi.facebook.com/pages/Letheria/83221691603 Death Metal
Leverage http://www.leverageband.com http://www.myspace.com/leverageband http://www.facebook.com/pages/Leverage/8241479620?ref=s http://www.last.fm/music/Leverage Hard rock
Lie in Ruins http://lieinruins.deathmetal.fi http://www.myspace.com/totaldeathattack http://www.facebook.com/pages/Lie-in-Ruins/352244996566 http://www.last.fm/music/Lie+In+Ruins Olari Death Metal
Lighthouse Project http://www.lighthouseproject.net http://www.facebook.com/pages/LIGHTHOUSE-PROJECT/161082931222 HC
Like Tomorrow http://www.liketomorrow.com/ http://www.myspace.com/liketomorrow http://www.facebook.com/pages/Like-Tomorrow/129872800405656 http://www.mikseri.net/artists/?id=34960 Melodic heavy w/ female vocals
Liquorworks http://www.myspace.com/liquorworks http://www.facebook.com/pages/Liquorworks/7172014318 http://www.mikseri.net/liquorworks Prog metal
Lord Fist http://www.myspace.com/lordfistlegions http://www.facebook.com/lordfistlegions Old school metal
Lord Of Paganthorn http://www.myspace.com/lordofpagathorn Cult black metal band back after 15 years
Lord Vicar http://www.myspace.com/lordvicar http://www.facebook.com/lordvicar Doom Metal
Lordi http://www.lordi.fi/ http://www.myspace.com/lordi http://www.facebook.com/pages/Lordi/13649790396 http://twitter.com/LORDIOFFICIAL http://www.rokkikauppa.com/siteshop/tags/-/id/58/ Monster metal
Los Bastardos Finlandeses http://www.losbastardos.fi http://www.myspace.com/losbastardosfinlandeses http://www.facebook.com/LosBastardosFinlandeses http://twitter.com/#!/LosBastardosFin Motor Rock
Lost Society http://www.myspace.com/lostsocietyfinland http://www.facebook.com/pages/Lost-Society/183156261716538 http://www.mikseri.net/artists/?id=138191 Thrash
Lost Species http://www.lostspecies.net http://www.myspace.com/lostspecies http://www.mikseri.net/artists/?id=44692 Melodic metal
Lovex http://www.lovex.fi
Lovijatar http://www.lovijatar.com/ http://https://fi-fi.facebook.com/Lovijatar Stoner Pagan Heavy Proge
Ludicrous http://www.myspace.com/ludicrousbusiness http://www.mikseri.net/ludicrous Industrial death metal
Lullacry http://www.lullacry.com/ http://www.myspace.com/lullacry http://twitter.com/#!/lullacry Female fronted Heavy Rock from Helsinki
Lumina Polaris http://www.luminapolaris.net/ http://www.myspace.com/luminapolaris http://www.facebook.com/group.php?gid=6501630196&ref=ts http://www.last.fm/music/Lumina+Polaris Kuusimiehinen kristillinen rockmetalliyhtye Oulusta
Luminosity http://www.luminosityband.net http://www.myspace.com/luminosityfinland http://www.facebook.com/pages/Luminosity/177971542233758 Melodic metal
Luna Tremensis http://www.myspace.com/lunatremensis Melodic death metal
Lunar Path http://www.lunarpath.com http://www.myspace.com/lunarpathband http://www.facebook.com/lunarpath http://www.mikseri.net/artists/lunarpath.61002.php Metal brick with influences from rock-, epic-, extreme- and progressive metal
Lurk http://www.myspace.com/lurkdoom http://soundcloud.com/lurkdoom Doom
Lähdön Aika http://www.lahdonaika.com http://www.myspace.com/lahdonaika http://www.facebook.com/#!/pages/Lähdön-Aika/107572365964991 http://lahdonaika.bandcamp.com Crust/sludge/hardcore
Tietueet : 0 - 28